Robert Lewandowski jest idolem milionów amatorów piłki nożnej nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Poza tym wraz ze swoją żoną Anią uchodzą za propagatorów zdrowego stylu życia. Pod tym względem dla wielu jawią się jako autorytety. „Lewy” wrzucił w poniedziałek na swojego Instagrama zdjęcie w maseczce. Zachęcił przy tym innych do zasłaniania nosa i ust w obliczu szalejącej epidemii koronawirusa. Kapitan reprezentacji Polski nie spodziewał się jednak, że spotka go za to tak ostra krytyka.

„Nośmy maseczki, bądźmy odpowiedzialni” – zaczął swój wpis na Instagramie Robert Lewandowski. „Dbajmy o siebie, naszych najbliższych, ale i o wszystkich, których mijamy każdego dnia. Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego” – kontynuował.

„Wierzę, że jeśli wszyscy będziemy odpowiedzialni, uda się nam przetrwać ten czas – razem, pomimo dystansu” – zakończył. Pod jego wpisem pojawiły się tysiące polubień, ale i wiele bardzo negatywnych komentarzy. „Ty też w tej mafii, popieprzylo was wszystkich!” – napisał jeden z internautów.

„Nie bądźmy śmieszni… Raczej… Śmieszy mnie argument ‚bądźmy odpowiedzialni” – wtórował mu kolejny.

Tak trenował Robert Lewandowski podczas lockdownu!

„Lewy, daj najpierw dowód medyczny na istotny wpływ kawałka materiału na ograniczenie dostępu wirusa do naszego organizmu, który jest miliard razy mniejszy niż pory tegoż materiału. Przestań pisać to co jest popularne i iść za ściekiem mediów” – czytamy dalej. Jedna z komentujących przytoczyła istotny przykład pracy przez kilka godzin z zasłoniętymi ustami i nosem. „Idź do pracy na 8h w maseczce i zobaczymy, czy byś dalej popierał ten cyrk…” – napisała.

Legenda niemieckiej piłki: Lewandowski najlepszy na świecie

„I gońcie po szczepionki od razu” – ironizował jeszcze inny. Pozytywnych reakcji było jak na lekarstwo. „To jest super przykład” – napisała jedna z pań. No cóż, widać, że wielu internautów nie zgadza się z „Lewym” i nie uznaje maseczek za panaceum na zatrzymanie koronawirusa.

To nie pierwszy apel Lewandowskiego podczas epidemii. Wiosną zwracał się też do ludzi z prośbą o pozostanie w domach, jeśli jest to możliwe. Ostatnio Anna Lewandowska otwarcie poparła jednak sprzeciw polskiej branży fitess wobec nakazu zamknięcia siłowni, wydany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

3 KOMENTARZE

  1. Wielki szacun dla pana Roberta za osiągnięcia ale jeśli wierzy w magiczną moc maseczki to niech rozegra w niej parę meczów żeby uwiarygodnić swoje słowa.

  2. Lewy nie przejmuj sie pustymi, durnymi polaczkami. Najgłupszy najbardziej roszczeniowy naród świata. Żałuję że się urodziłem w tym szambie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here