21 czerwca gruchnęła wiadomość, że Sebastian Szymański jest zakażony koronawirusem. Po niecałych dwóch tygodniach Polak wyzdrowiał.

Szymański Covid-19 przechodził bezobjawowo, ale na wszelki wypadek przebywał odizolowany i pod ścisłą opieką medyczną w prywatnej klinice w Moskwie.

Po kilkunastu dniach przeprowadzono kolejne testy na koronawirusa i tym razem dały one już wynik pozytywny. Szymańskiego uznano za zdrowego.

Szymański wyleczony

Seba jest zdrowy, wraca do ośrodka klubowego. Nie będzie w izolacji. Dołączy do drużyny, a wkrótce do treningów – powiedział w rozmowie z serwisem „WP SportoweFakty” Mariusz Piekarski, menedżer zawodnika.

W najbliższej kolejce, przeciwko Arsienałowi Tule, reprezentant Polski jeszcze nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Do dyspozycji trenera powinien być w kolejnej serii gier, gdy Dynamo Moskwa zmierzy się z Uralem Jekaterynburg.

21-letni Szymański jest zawodnikiem Dynama Moskwa od lata 2019 roku. W bieżącym sezonie rozegrał 21 spotkań, w których strzelił jednego gola i zanotował jedną asystę. Klub Polaka z 32 pkt na koncie zajmuje 8. miejsce w rosyjskiej ekstraklasie.

Pod koniec eliminacji do Euro 2020 Szymański był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski. Przeciwko Łotwie zaliczył asystę, a ze Słowenią wpisał się na listę strzelców.

Fot. Instagram/szymanski__11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here