Sebastian Szymański rozgrywa bardzo dobry sezon w rosyjskiej Premier Lidze. Polski pomocnik wystąpił we wszystkich 12 kolejkach tego sezonu w barwach Dynama Moskwa. Zaliczył przy tym kilka asyst, a w sobotę dołożył nawet bramkę. Według byłego piłkarza Legii Warszawa Romana Oreszczuka, który obecnie jest komentatorem w rosyjskiej telewizji, młody Polak może w przyszłym roku zmienić klub i trafić, do którejś z najsilniejszych lig Europy.

Szymański stał się w tym sezonie jednym z filarów Dynama. Polak zagrał we wszystkich spotkaniach ligowych rozegranych w tym sezonie. Gra bardzo dobrze, a do tego ma też liczby. W 12 spotkaniach zaliczył pięć asyst i strzelił jednego gola – zobacz TUTAJ.

– W mojej ocenie w przyszłym roku Polak może z Dynama odejść. Jeśli dalej będzie się tak rozwijał, to po mistrzostwach Europy zmieni klub. Pracowałem w Dynamie, mam tam świetne kontakty i wiem, że nawet niedawno pytały o niego kluby z Hiszpanii oraz Włoch – powiedział Roman Oreszczuk w wywiadzie dla Interia.pl.

HAT-TRICK ROBERTA LEWANDOWSKIEGO [VIDEO]

Komentator ocenił także postawę polskiego pomocnika w sobotnim meczu przeciwko PFK Soczki. – Zagrał rewelacyjnie. Jego statystyki były kapitalne: miał bardzo duży udział w odbiorze piłki, oddał pięć strzałów, wszystkie były w światło bramki – mówił.

POWOŁANIA BRZĘCZKA NA LISTOPADOWE MECZE KADRY

To pierwszy gol Szymańskiego w tym sezonie. W poprzednim wystąpił w lidze 22 razy, zdobył jedną bramkę i raz asystował. Widać więc, że zdecydowanie poprawił swoją skuteczność w ofensywie, trener nie boi się na niego stawiać, a on sam nie zawodzi.

LEGIA WARSZAWA NAJBOGATSZYM KLUBEM EKSTRAKLASY

Wychowanek Legii Warszawa staje się też coraz ważniejszym elementem kadry Jerzego Brzęczka. Po reprezentacyjnym debiucie we wrześniu ubiegłego roku zaliczył już siedem występów w drużynie narodowej. Ma też za sobą debiutanckie trafienie.

KAPITALNA BRAMKA KUBY BŁASZCZYKOWSKIEGO [VIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here