Sebastian Szymański rozgrywa bardzo dobry sezon w lidze rosyjskiej. Swoją formę potwierdził w sobotnim meczu Dynama Moskwa z PFK Soczi. Polski pomocnik jeszcze w pierwszej połowie wpisał się na listę strzelców, a jego zespół wygrał spotkanie 3:1.

Sebastian Szymański stał się podstawowym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Sandro Schwarza. Reprezentant Polski zagrał we wszystkich 12 kolejkach aktualnego sezonu rosyjskiej Premier Ligi. Przez pierwszych kilka spotkań grał po 70-80 minut, ale w ostatnim czasie jest już w stanie znosić trudy pełnych 90 minut.

Za występami idą także liczby. Szymański do soboty miał na koncie 11 meczów w trakcie, których zaliczył pięć asyst. W sobotnim spotkaniu przeciwko PFK Soczi dołożył gola. Po tym jak dostał piłkę przed polem karnym, uderzył lewą nogą z jego linii, kąśliwy, techniczny strzał odbił przed siebie Nikołaj Zabołotnyj, ale Polak poszedł za ciosem, uprzedził obrońców i dobił.

POWOŁANIA BRZĘCZKA NA LISTOPADOWE MECZE KADRY

To pierwszy gol Szymańskiego w tym sezonie. W poprzednim wystąpił w lidze 22 razy, zdobył jedną bramkę i raz asystował. Widać więc, że zdecydowanie poprawił swoją skuteczność w ofensywie, trener nie boi się na niego stawiać, a on sam nie zawodzi.