W piątek wieczorem w ramach 22. kolejki w polskim meczu zmierzyły się ze sobą FC Bologna i Benevento Calcio. Łukasz Skorupski walczył o czwarte czyste konto w sezonie, zamiast tego zaliczył fatalną wpadkę. Po stronie gości całe spotkanie rozegrał Kamil Glik. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej minucie po golu Nicoli Sansone. W dalszej części meczu włoski napastnik miał jeszcze kilka okazji, żeby trafić do sitaki przeciwników, ale nic z tego nie wyszło.

O drugie czyste konto z rzędu i czwarte w tym sezonie Serie A walczył Łukasz Skorupski. Prze godzinę gry wszystko układało się po myśli polskiego bramkarza. Wtedy popełnił fatalny błąd. Rzucił się do dośrodkowanej piłki, zamiast piąstkować, próbował ją złapać, ale zamiast tego wypuścił ją z rąk. Z okazji skorzystał Nicola Viola i sprytnym strzałem piętką wyrównał na 1:1.

W ekipie Filippo Inzaghiego całe spotkanie rozegrał Kamil Glik, który kierował defensywą „czarownic”.

Po tym starciu ekipy wymieniły się miejscami w tabeli. Bologna awansowała na 13. lokatę, a Benevento spadło piętro niżej. Do końca kolejki oba zespoły mogą jeszcze stracić swoje pozycje, bo reszta stawki swoje mecze rozegra w sobotę i niedzielę.

Wyjściowe składy:

Bologna: Skorupski; Tomiyasu, Danilo, Soumaoro, Dijks; Dominguez, Schouten; Skov Olsen, Soriano, Sansone; Barrow.

Benevento: Montipò; Depaoli, Tuia, Glik, Barba; Hetemaj, Schiattarella, Viola; Iago Falqué, Caprari; Lapadula.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here