Łukasz Skorupski znalazł się na celowniku kilku angielskich klubów. Największe starania o polskiego golkipera czyni podobno West Ham United – donosi Tutto Bologna Web.

Włosi uwielbiają wszelkiego rodzaju plotki transferowe, więc tego typu doniesienia z Półwyspu Apenińskiego trzeba często dzielić przez trzy albo pięć. Lokalny portal zajmujący się Bolonią twierdzi jednak, że o Skorupskiego pytają angielskie kluby.

A najbardziej West Ham, którego bramkarzem numer jeden jest Łukasz Fabiański. „Fabian” wciąż nie przedłużył kontraktu z Młotami, a ten wygasa wraz z końcem sezonu. I choć obie strony jakiś czas temu zapowiadały, że nic nie stoi na przeszkodzie, by podpisać nową umowę, to mamy już marzec, a w temacie niewiele drgnęło.

Podobno Młoty rozglądają się za nowym bramkarzem, a jednym z priorytetów jest Skorupski, który od kilku sezonów jest podstawowym golkiperem Bolonii i w Serie A wyrobił sobie solidną markę.

Angielski klub poszukuje bramkarza nie tylko ze względu na wygasający kontrakt Fabiańskiego. Wszyscy trzej bramkarze są już wiekowi i bliżej niż dalej im do zakończenia kariery. „Fabian” w tym roku skończy 36 lat, w podobnym wieku jest David Martin, a tylko dwa lata młodszy jest Darren Randolph.

Stąd też poszukiwania golkipera, który zabezpieczy pozycję bramkarza na kilka sezonów. Nie musi to od razu oznaczać pożegnania z Fabiańskim. Skorupski mógłby po prostu wzmocnić rywalizację, zaaklimatyzować się na Wyspach Brytyjskich i na stałe zostać „jedynką”, gdy Fabiański zakończy karierę. Wszystko to oczywiście przy założeniach, że „Fabian” ostatecznie przedłuży kontrakt z WHU, a Skorupski chciałby w ogóle zmienić ligę i na początku zaakceptować, że niekoniecznie będzie regularnie występował.

Według Tutto Bologna Web o Skorupskiego pytali także wysłannicy Aston Vilii, Brighton oraz Crystal Palace. Wszystko to jednak wstępne podchody, a do ewentualnego transferu jeszcze daleka droga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here