Słowacja będzie trzecim, a właściwie pierwszym rywalem reprezentacji Polski w EURO 2020, które zostanie rozegrane w 2021 roku.

W decydującym meczu barażowym Słowacja pokonała po dogrywce Irlandię Północną 2:1.

Słowacja przez długi czas prowadziła po bramce w 17. minucie Juraja Kucki. W końcówce całkowicie oddała jednak pole przeciwnikowi, Irlandia Płn. napierała, napierała, aż w 87. minucie wyrównała po samobójczym trafieniu Milana Sriniara. Chwilę później Słowaków mógł dobić Kyle Lafferty, ale zza pola karnego strzelił w słupek.

W dogrywce zwycięskiego gola zdobył Michal Duris. W jednej z nielicznych akcji z jakiejkolwiek stron, z ostrego kąta strzelił bramkarzowi po krótkim słupku.

Euro 2020 (2021). Kiedy i gdzie?

Słowacja tym samym dołączyła do Hiszpanii i Szwecji – rywali Polski w mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni na początek zmagań w grupie E zmierzą się właśnie ze Słowakami, potem z Hiszpanią, a na końcu ze Szwecją.

Przełożone z powodu koronawirusa Euro 2020 odbędzie się w dniach 11.06 – 11.07 2021 roku. Na ten moment zostaje po staremu, czyli mistrzostwa na całym kontynencie. Od Wysp Brytyjskich po Rosję.

Uczestników Euro 2020 gościć będzie 12 miast: Amsterdam, Baku, Bilbao, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Dublin, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym oraz St. Petersburg.

Niedawno francuska gazeta „Le Parisen” poinformowała jednak, że UEFA szuka planu B na wypadek utrzymywania się pandemii koronawirusa, a co za tym idzie możliwymi kłopotami z przemieszczaniem się. Podobno rozważana jest opcja organizacji mistrzostw w jednym państwie, a faworytem do goszczenia uczestników Euro jest Rosja. Póki co jednak są to wyłącznie medialne rozważania.