Paulo Sousa wskazał, kto nie znajdzie się w kadrze meczowej na spotkanie z Anglią. Informacje z obozu kadry podał dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Marcin Dobosz.

Pierwotnie na marcowe zgrupowanie Sousa powołał 27 zawodników. Niestety los nie oszczędzał naszych piłkarzy. Grupę musieli opuścić kolejno: Mateusz Klich i Łukasz Skorupski, u których wykryto zakażenie koronawirusem. Pierwszy nie poleciał już na pierwsze spotkanie przeciwko Węgrom do Budapesztu. Drugi otrzymał wynik pozytywny przed meczem z Andorą.

W poniedziałek zespół biało-czerwonych otrzymał prawdziwy cios. Okazało się, że po niedzielnym spotkaniu uraz jakiego nabawił się Robert Lewandowski jest tak poważny, że kapitan straci mecz na Wembley. Niestety po powrocie do Monachium niemieccy lekarze postawili fatalną diagnozę. Więcej TUTAJ.

To nie był jednak koniec. Przed wylotem do Londyny „pozytywni” okazali się Kamil Piątkowski i Grzegorz Krychowiak. Pomocnik Lokomotiwu Moskwa jest jednak ozdrowieńcem. Przeszedł zakażenie na przełomie listopada i grudnia. Drugie badanie dało już wynik negatywny, więc PZPN walczył w UEFA o jego obecność w Wielkiej Brytanii i udało się. Więcej TUTAJ.

Reasumując – z 27 obecnych podczas pierwszego dnia zgrupowania, odpadło już czterech zawodników. Biorąc pod uwagę, że w miejsce Skorupskiego pojawił się Karol Niemczycki, to w zespole jest teraz 24 piłkarzy. W kadrze meczowej może być maksymalnie 23, więc jeden musiał odpaść. Wybór Sousy padł na Bartosza Slisza.

Polska zagra z Anglią w środę wieczorem na Wembley w Londynie. Będzie to trzeci mecz Polaków rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022. Wcześniej podopieczni Paulo Sousy zremisowali na wyjeździe z Węgrami (3:3) oraz wygrali u siebie z Andorą (3:0).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here