Znany dziennikarz sportowy, a zarazem błyskotliwy komentator otaczającej nas rzeczywistości Krzysztof Stanowski w sowim programie „Dziennikarskie zero” na Kanale Sportowym, odniósł się do brytyjskiego zwyczaju klękania przed meczami. Mocno skrytykował ten kuriozalny zwyczaj, ale zauważył też jak mocno emocjonuje się i jak jest podzielone polskie społeczeństwo w kontekście przeklęczenia się, albo nie wzięcia udziału w tej akcji biało-czerwonych na Wembley.

„Jak wiadomo jest to gest totalnie idiotyczny, bzdurny i nikt tak naprawdę nie wie o co w tym klękaniu chodzi i kiedy to się skończy, ale tak wszyscy sobie klękają z przyzwyczajenia. Czasami ktoś się wyłamie, powie: ‚ nie no słuchajcie w krzyżu mnie boli, nie będę klękał’. No w każdym razie jest to jakiś totalny absurd” – ocenił dosadnie i racjonalnie brytyjską nadgorliwość w zakresie wsparcia walki z tzw. rasizmem.

Stanowski zwrócił jednak uwagę, że w całym tym zamieszaniu niezrozumiały jest tak wielki spór o ewentualne klęknięcie polskich piłkarzy przed meczem z Anglią. „Jeszcze bardziej absurdalne są reakcje, niektórych jak zobaczą kogoś klęczącego. Wtedy dostają takiej piany na ustach” – stwierdził.

„W sumie nie wiem, która wersja jest fajniejsza, pod względem tego jakie zamieszanie będzie wywołane. Czy jak uklękniemy i wtedy w Polsce część patriotów dostanie pie***ca i powie: ‚zhańbili naród polski, to już nie jest moja reprezentacja, bo uklęknęli” – przewiduje.

„Czy też ciekawsze będzie obserwowanie drugiej strony jak nie uklękną i będzie oburzenie: ‚rasiści i wiadomo, że wszystko wiemy co się działo w czasie II wojny światowej…” – spekuluje nad reakcją drugiej strony.

Zdaniem dziennikarza, niezależnie od tego co zrobią nasi piłkarz, tak czy inaczej część społeczeństwa zacznie się tym strasznie ekscytować. „No więc tak się zastanawiam… Chyba opcja nr 1. Jakby tak uklęknęli to byłaby lepsza gówno-burza do obserwowania” – stwierdził.

Sowie zdanie na temat akcji wyraził sam prezes PZPN Zbigniew Boniek, który również ostro ocenił zwyczaj brytyjskiego klękania. Więcej ma ten temat w tekście poniżej.

2 KOMENTARZE

  1. A jakich murzynów my sprzedawaliśmy w niewolę panie Stanowski. Z historii wynika że wiele nacji było sprzedawane lub brane w niewolę Słowian sprzedawali i brali w niewolę, Irlandczyków anglicy sprzedawali w niewolę. Taki był świat. Zresztą i teraz handluje się ludźmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here