Wojciech Szczęsny dostał kilka prezentów od kolegów z drużyny. Nawet od Cristiano Ronaldo. Powód dość niecodzienny.

Polski bramkarz był gościem programu „Foot Truck”. Opowiedział kilka ciekawych anegdotek z szatni Juventusu Turyn. Okazuje się, że zawodnik, który otrzyma czerwoną kartkę dostaje karę, musi sprezentować coś każdemu z drużyny.

U nas jest taki zwyczaj, że za czerwoną kartkę trzeba kupić prezenty dla całej drużyny – zdradził Szczęsny.

Dlatego, jak żartował, o zakup prezentów świątecznych nie musi się martwić.

W tym sezonie święta są już od września. Były dwa telefony, iPad, trufle, Play Station… Na święta powysyłałem rodzinie prezenty od kolegów za czerwone kartki – opowiadał polski bramkarz.

Ronaldo sprezentował Szczęsnemu MacBooka

Prezenty są naprawdę różne. Trzeci bramkarz Carlo Pinsoglio, choć nie rozegrał w tym sezonie żadnego spotkania, ma już na koncie czerwoną kartkę. Golkiper zarabia relatywnie mało na tle reszty drużyny, a na domiar złego dostał karę finansową od związku.

Była niewiele mniejsza od jego miesięcznych zarobków. Zrobiliśmy składkę w klubie. Szkoda nam się go zrobiło – wspomina Szczęsny.

Od Pinsoglio Polak dostał, jak zresztą każdy, trufle. Z kolei Ronaldo, który czerwoną kartkę dostał w meczu Ligi Mistrzów z Valencią w 2018 roku, kupił wszystkim po… MacBooku. I pewnie, procentowo do posiadanej fortuny, kosztowało go to mniej, niż Pinsoglio trufle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here