Juventus Turyn ewidentnie złapał zadyszkę. Nie potrafi wygrać od trzech spotkań, a Wojciech Szczęsny co i rusz sięga do siatki po futbolówkę. Tym razem został trzykrotnie pokonany przez zawodników Sassuolo.

„Stara Dama” wygrywała już 2:0, potem przegrywała 2:3, by ostatecznie uratować jeden punkt. Szczęsny, choć wpuścił trzy gole, był jednym z najlepiej ocenianych piłkarzy Juventusu.

Dziennik „Tuttosport” na swojej okładce dał zdjęcie Polaka z podpisem „Juve, postawcie mu pomnik!”. Włoscy dziennikarze nie mają wątpliwości, że gdyby nie świetna postawa Szczęsnego, Juventus mecz by przegrał. Zwracają uwagę na kilka fantastycznych interwencji polskiego bramkarza, w tym tę w końcówce spotkania, gdy tylko sobie znanym sposobem obronił strzał Mehdiego Bourabii.

Opinie nt. Szczęsnego po meczu z Sassuolo

„La Gazetta dello Sport” pisze z kolei, że Szczęsny „dwoił się i troił”, by uratować Juventus przed porażką. „Bohater. Uratował Sarriego” – zatytułowano relację.

„Dosłownie uratował Juve. W pierwszej połowie w kapitalny sposób zatrzymał Muldura, a potem Caputo i Berardiego. Znakomicie spisał się również w drugiej połowie, dzięki niemu „Stara Dama” nie przegrała” – napisało z kolei „Il Messaggero”.

„Zadyszka” Juventusu zaczęła się od spotkania z AC Milan. Choć „Stara Dama” prowadziła 2:0, to ostatecznie przegrała 2:4. Potem przyszedł z trudem wywalczony remis z Atalantą Bergamo (2:2), a teraz kolejna strata punktów w meczu z Sassuolo.

Juventus wciąż pozostaje liderem Serie A. Na pięć kolejek przed końcem ma 7 punktów przewagi nad drugą Atalantą. W czwartek swój mecz rozegra Inter Mediolan. Jeśli pokona na wyjeździe ostatni w tabeli Spal, to doskoczy do „Juve” na 6 punktów.

Sassuolo – Juventus: skrót meczu