Juventus FC pewnie pokonał we wtorek wieczorem na własnym stadionie Spezię Calcio. Bramki bianconerich strzegł Wojciech Szczęsny, który w samej końcówce wyciągnął karnego.

Andrea Pirlo musi zdobywać punkty jeśli marzy jeszcze o mistrzostwie. We wtorek nie było więc taryfy ulgowej i na boisku pojawili się wszyscy pewniacy, mimo, że przeciwnikiem był beniaminek – Spezia, skacząca po miejscach w dolnej części tabeli.

Od samego początku przewaga gospodarzy była znacząca, ale nie mogli przebić się z piłką do bramki przeciwnika. Dopiero wejście po przerwie pary: Federico Bernardeschi – Alvaro Morata, dało przełom. W 62. min ten pierwszy dograł ze skrzydła, a Hiszpan zrobił co trzeba i na tablicy wyników pojawiło się 1:0.

Dziewięć minut później na 2:0 podwyższył Federico Chiesa, a w końcówce kolejnego gola w tym sezonie dołożył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk z 20 bramkami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Na listę bohaterów tego spotkania w ostatnich minutach wskoczył jeszcze Wojciech Szczęsny, który obronił rzut karny. Pechowym wykonawcą był Andrey Galabinov.

Tym zwycięstwem „Juve” wdarło się na podium Serie A i do prowadzącego Interu traci seidem, a drugiego AC Milanu trzy punkty.