Jest szansa, że Krzysztof Piątek w styczniu wróci do Włoch i to do klubu, w którym przeżywał wielkie momenty. Polskim napastnikiem zainteresowana jest Genoa CFC, która rozpatruje wypożyczenie zawodnika z możliwością wykupu. Taki scenariusz będzie realny, jeśli zespół Davide Ballardinego opuści 21-letni Gnialuca Scamacca.

„Piątek prezentem od Preziozego dla Ballardinego, jeśli Scamacca odejdzie przed czasem” – brzmi tytuł tekstu opublikowanego przez genueński portal primocanale.it.

Okazuje się, że prezes Genoi Enrico Preziosi będzie zabiegał o sprowadzenie Piątka z Herthy BSC na zasadzie wypożyczenia za 4 mln euro, z możliwością wykupu za 21 mln euro. Oznacza to, że polski napastnik mógłby uciec ze stolicy Niemiec, gdzie nie wiedzie mu się najlepiej, do miasta, w którym zaczęła się jego przygoda z wielką piłką.

To w barwach najstarszego włoskiego klubu Piątek w pierwszej połowie sezonu 2018/19 zaprezentował się europejskiej piłce, zdobywając w 19 meczach Seria A 13 bramek i dokładając kolejnych sześć w zaledwie dwóch spotkaniach Pucharu Włoch. Wspaniały bilans i dobra gra zaowocowały transferem do AC Milanu za 35 mln euro. Kolejna część tamtego sezonu również była bardzo dobra w wykonaniu Polaka. W barwach rossonerich strzelił jeszcze dziewięć goli w lidze i dwa w pucharze.

Wszystko posypało się na początku kolejnej kampanii. Milan zawadził, a Piątek nie strzelał. Skończyło się zimowym transferem do Herthy. Tam Polak od roku nie może się przełamać i wrócić do regularności jaką prezentował na Półwyspie Apenińskim.

Teraz pojawiła się szansa na powrót. Warunkiem jest jednak odejście wypożyczonego z US Sassuolo 21-letniego napastnika, który może stać się objawieniem ligi włoskiej. Gianluca Scamacca jest wypożyczony do Genoi, ale po dobrych występach, posiadający świetne warunki fizyczne ofensor, zwrócił na siebie uwagę selekcjonera reprezentacji Robert Manciniego, ale też wielu klubów występujących w Serie A.

Wszelkie ruchy transferowe wobec tego zawodnika muszą być ustalone między Sassuolo i Genoą, ale jak widać ci drudzy bardzo poważnie traktują możliwość odejścia młodzieżowego reprezentanta Włoch, dla którego alternatywą ma być stary, dobry znajomy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here