Szymon Marciniak poprowadzi w niedzielę arcyważne spotkanie w Grecji. Arbiter z Płocka jest niezwykle cenionym fachowcem zarówno w Europie jak i na całym świecie. Marek Clattenburg, szef greckich sędziów zdecydował się zaangażować go do poprowadzenia derbów Salonik między PAOK-iem a Arisem.

Szymon Marciniak jest niezwykle cenionym fachowcem w świecie futbolu. Sędziował największe imprezy w piłce klubowej i reprezentacyjnej. Zdarzało mu się też gwizdać w ligach zagranicznych – w Japonii, Katarze, Arabii Saudyjskiej. Teraz padło na Grecję.

Marciniak został oddelegowany do poprowadzenia ważnego spotkania na szczycie greckiej Super Ligi. W 25. kolejce zmierzą się ze sobą w derbach Salonik trzeci w tabeli PAOK, który ma na koncie 46 pkt. z drugim Arisem, który ma zaledwie jeden pkt. więcej. To spotkanie może okazać się decydujące w walce o wicemistrzostwo kraju. Żaden z tych zespołów nie ma już szans na dogonienie rewelacyjnego Olympiakosu Pireus, który zdominował ligę i zdobył już 61 pkt.

Derby Salonik rozpoczną się w niedzielę o godz. 18.30. Marciniakowi na liniach towarzyszyć będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz oraz odpowiedzialny za VAR Paweł Gil. Sędzią technicznym będzie Grek Aristídis Vátsios. Polski zespół został poproszony o poprowadzenie zawodów przez szefa tamtejszych sędziów Marka Clattenburga.

W hicie ligi greckiej powinniśmy też zobaczyć innego Polaka Karola Świderskiego. 24-letni napastnik bardzo dobrze spisuje się w tym sezonie w barwach PAOK-u. Do tej pory zdążył już strzelić dziewięć goli i zaliczyć sześć asysty. Dobra gra spowodowała spore zainteresowanie ze strony innych klubów m.in. włoskiej Bolognii FC. W piątek znalazł się też w szerokiej kadrze skomponowanej po raz pierwszy przez nowego selekcjonera Paulo Sousę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here