W czwartek poznaliśmy kolejną odsłonę afery między Cezarym Kucharskim i Robertem Lewandowskim. Tym razem w sieci pojawiło się nagranie z rozmowy obu panów, która odbyła się na początku roku w jednej z ekskluzywnych restauracji w Warszawie. Upubliczniony fragment to ponad dwie minut rozmowy między agentem i jego byłym klientem. Dialog zawiera wątek próby wymuszenia przez tego pierwszego 20 mln euro na gwieździe FC Bayernu Monachium.

Kucharski spotkał się z Lewandowskim szóstego stycznia br. w Restauracji Baczewskiego przy ul. Christiana Szucha w Warszawie. Panowie współpracowali ze sobą przez dekadę. Ich drogi rozeszły się w 2018 roku, ale były reprezentant Polski i poseł PO jednej kadencji postanowił zwrócić się do swojego byłego klienta z „uprzejmą” prośba o 20 mln euro. Kapitan reprezentacji Polski dopytywał za co właściwie chce tak wielkich pieniędzy jego były menadżer. Fragment tej rozmowy ukazał się w czwartek w sieci. Pierwsi dotarli do niego prawdopodobnie dziennikarze „Business Insider”.

– O jakiej my emocjonalnie mówimy kwocie? – słychać na nagraniu pytanie Lewandowskiego. Były agent wyjaśnia, że mowa o 20 mln euro. – Tyle jest jakby warty myślę twój spokój, nie? – pyta dalej Kucharski. Jego zdaniem tak potężna kwota należy mu się za interesy jakie kiedyś prowadził z piłkarzem Bayernu. W nagraniu zdradza, że tę „wycenę” miał mu podratować dziennikarz „Der Spiegel” Rafael Buschmann. – Rafael był u mnie dwa razy. I wszystko czytał – kontynuował piłkarski agent.

KULISY KONFLIKTU LEWANDOWSKIGO Z KUCHARSKIM

„Buschmann to znany w Niemczech autor. Urodził się w Zabrzu. Zaczynał od pisania o sporcie, a obecnie jest dziennikarzem śledczym zajmującym się m.in. przestępczością gospodarczą. Jest współautorem głośnej książki „Brudna piłka. Z archiwum Football Leaks” wydanej w 2017 r. To opis ciemnej strony piłkarskiego biznesu i przekrętów, jakie są w nim na porządku dziennym” – przedstawia sylwetkę dziennikarza portal businessinsider.com.pl.

Na Lewandowskim nie zrobiło to jednak wrażenia i postanowił to wyraźnie zakomunikować swojemu rozmówcy. – Osoba, która nie ma pojęcia o biznesie. O tym, co się dzieje. Z twojej historii usłyszał. To powiedział ci taką kwotę. Nie używaj tego argumentu, Czarek. Proszę cię – skwitował pracownika „Der Spiegel” Lewandowski.

NIEMIECKIE MEDIA O ZATRZYMANIU KUCHARSKIEGO. „LWEY” JAKO OFIARA

Kucharski nie odpuszczał i postanowił, że powalczy chociaż o połowę sumy. – No to ja ci tylko mówię, skąd. Bo ja nie wiem, ile to jest. Maik powiedział 10 milionów euro, tak? – ciągnął menadżer, tym razem powołując się na opinię byłego wspólnika Maika Barthela. Poirytowany Lewandowski odpowiedział: „Dobrze, Maik. Następny argument. No to ja ci powiem, że kelner ci powiedział zero euro. To jest to samo. Czarek, przestań!”.

W końcu kapitan reprezentacji Polski zapytał wprost: „Za co ty chcesz tak naprawdę te pieniądze?”. Wtedy Kucharski wyłożył kawę na ławę: „Za to – w dwóch zdaniach – że będę krył do końca życia, że jesteś i twoja żona oszustami podatkowymi”. Na tym kończy się fragment rozmowy, który został opublikowany.

SZANTAŻ KRYMINALNY I GIGANTYCZNA KAUCJA KUCHARSKIEGO

2 KOMENTARZE

  1. Kucharski – typowy POwiec z lepkimi rączkami. Żeby to chociaż człowiek z wykształceniem był, manager z prawdziwego zdarzenia. Szkoda gadać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here