Czy przerwa w rozgrywkach Serie A, spowodowana pandemią koronawirusa, sprawi, że Łukasz Teodorczyk awansuje w hierarchii napastników Udinese? Na pewno wykonał w tym kierunku mały krok. Polski napastnik strzelił gola w towarzyskim meczu z Brescią.

Włoskie kluby są na finiszu przygotowań do restartu Serie A. Część klubów gra już w Pucharze Włoch, część zagra w najbliższy weekend zaległe mecze, a reszta wznowi rozgrywki 23 czerwca.

W tej ostatniej grupie jest Udinese Calcio, w którym występuje – albo bardziej jest w kadrze – Łukasz Teodorczyk. Polski napastnik w bieżącym sezonie zagrał łącznie w siedmiu meczach, ale same ogony i uzbierał w sumie 39 minut.

Ostatnio włoski portal TuttoUdinese.it pisał, że odejście Teodorczyka po sezonie jest przesądzone. Niewykluczone jednak, że Polak na nowo zaskarbi sobie sympatię i wywalczy miejsce w pierwszym składzie.

45 minut i gol Teodorczyka

Sparing Udinese z Brescią odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Teodorczyk wyszedł w pierwszym składzie i już w 5. minucie pokonał bramkarza rywali. Na drugą połowę nie wyszedł – trener w przerwie dokonał sześciu zmian. Udinese ostatecznie wygrało 2:0

Choć to oczywiście tylko sparing i nie należy z niego wyciągać daleko idących wniosków, to bramka na finiszu przygotowań zawsze jest wartością dodaną. Jeśli nie przesądzi o wywalczeniu miejsca w pierwszej jedenastce, to być może chociaż przybliży do częstszych występów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here