Kamil Grosicki dał prawdziwy popis w środowym meczu towarzyskim przeciwko Finlandii. Grający z opaską kapitana zawodnik West Bromwich Albion, dał przykład młodzieży i poprowadził reprezentację do zwycięstwa, zdobywając hat-tricka jeszcze w pierwszej połowie. To był wyjątkowy mecz i wyjątkowa data dla „Grosika”, bo 7. października dziewięć lat wcześniej poślubił piękną Dominikę. Efekt swojego popisu strzeleckiego zadedykował właśnie żonie. – Kochanie, te gole są dla ciebie – powiedział na antenie TVP Sport.

Grosicki dzięki trzem zdobytym bramkom przeciwko Finlandii (5:1) awansował na 15. miejsce w klasyfikacji strzelców w historii reprezentacji Polski! Z zawodników wciąż kontynuujących karierę więcej mają jedynie Robert Lewandowski oraz Jakub Błaszczykowski. „Grosik” strzelił odpowiednio 15., 16. i 17. gola w reprezentacji Polski. Łącznie w reprezentacyjnych barwach Grosicki zdobył już pięć bramek przeciwko Finlandii, bo dwukrotnie strzelił także w towarzyskim meczu w 2016 roku.

Sprawdź aktualny ranking najlepszych 20 strzelców w historii reprezentacji Polski

Siódmy października od minionej środy stał się więc jeszcze bardziej wyjątkową datą dla ofensora biało-czerwonych. – Strzeliłem trzy gole i jestem z tego bardzo dumny – podkreślił z satysfakcją Grosicki. – Hat-tricka dedykuję żonie, bo obchodzimy dziewiątą rocznicę ślubu. To bardzo miły wieczór dla mnie i mojej żony – mówił szczęśliwy.

Polska pokonała Finlandię 5:1 [WIDEO]

– Cieszę się, że wygraliśmy w dobrym stylu. To wielki zaszczyt, że byłem kapitanem. Nie mogłem sobie wyobrazić piękniejszego wieczoru. Zawsze powtarzam, że mecz w reprezentacji, czy to towarzyski czy o punkty, to coś szczególnego. To zaszczyt reprezentować nasz kraj. Zawsze tak do tego podchodzę – zakończył Grosicki.

Kamil dał wyjątkowy prezent swojej pięknej żonie, a ona za pośrednictwem Instagrama złożyła mężowi życzenia. „Kochanie niech nam zawsze słoneczko świeci jak na tym zdjęciu. Kocham Cię” – napisała, załączając przy tym fotografię z bajkowych wakacji.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here