Dynamo Kijów z Tomaszem Kędziorą w składzie awansowało do piłkarskiej Ligi Mistrzów. Zespół Polaka pokonał w rewanżowym spotkaniu belgijski KAA Gent 3:0. Mecz sędziował Szymon Marciniak.

Kędziora zagrał 90 minut i miał spory udział przy pierwszej bramce, kiedy zanotował kluczowe prostopadłe podanie.

Losy rywalizacji były już rozstrzygnięte praktycznie po pierwszej połowie. Dynamo prowadziło 2:0, a zwycięstwo ostatecznie przypieczętowało golem na 3:0 w 49. minucie meczu. W pierwszym spotkaniu ukraiński zespół również wygrał – 2:1.

O ile nie wydarzą się niespodziewane rzeczy, w październiku Kędziora zadebiutuje w Lidze Mistrzów. Losowanie fazy grupowej zaplanowane jest na 1 października w Nyonie.

Po spotkaniu z Gent radości w szatni nie było końca. Kędziora jedno ze zdjęć udostępnił na Instagramie.

Radość Kędziory po awansie do Ligi Mistrzów.