AEK Ateny wykupi Damiana Szymańskiego z Achmata Grozny. Transfer jest na ostatniej prostej – informuje „Przegląd Sportowy”.

25-letni dziś Szymański dobrymi występami w Wiśle Płock zapracował na transfer do Achmata Grozny. Rosjanie zimą 2019 roku zapłacili za polskiego pomocnika 1,3 mln euro.

Szymański Achmata jednak nie zawojował. O ile na początku grał w miarę regularnie, tak z biegiem czasu coraz częściej lądował na ławce rezerwowych. Jesienią 2019 roku wystąpił w zaledwie czterech spotkaniach.

Menedżerowie znaleźli zatem Szymańskiemu nowy klub – AEK Ateny. I wiele wskazuje na to, że w greckim zespole Polak zostanie znacznie dłużej.

Szymański odżył w Grecji

Na razie jest jedynie wypożyczony do końca sezonu, ale wszyscy w klubie są podobno zachwyceni Szymańskim. Grecka prasa nazywa go „niezbędnym” dla drużyny.

„Jeszcze nie tak dawno pojawiały się informacje, iż defensywnym pomocnikiem zainteresowane są kluby z Bundesligi oraz ligi belgijskiej. W tym momencie ‚Szyszka’ może powoli rozpakowywać walizki w domu w stolicy Grecji” – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”.

AEK jest gotów wyłożyć za Szymańskiego 1 mln euro, a taka kwota podobno satysfakcjonuje Achmat. Jeśli nic nie „wysypie” się na ostatniej prostej, polski pomocnik będzie na stałe zawodnikiem greckiego klubu.

Zespół Polaka zajmuje aktualnie 2. miejsce w greckiej ekstraklasie. O to miejsce, premiowane grą w eliminacjach Ligi Mistrzów, walczy z PAOK-iem Saloniki, w którym występuje Karol Świderski. Pewnie po tytuł mistrza zmierza Olympiakos Pireus (17 pkt przewagi na AEK-iek i 19 pkt nad PAOK-iem).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here