Artur Sobiech zdobył bramkę dla zespołu Fatih Karagumruk w wygranym 3:0 u siebie meczu z Kayserispor Kulubu. To szósty w sezonie gol 30-letniego napastnika.

13-krotny reprezentant Polski pojawił się na boisku w 83. minucie spotkania, a na listę strzelców wpisał się już trzy minuty później, ustalając wynik.

Fatih Karagumruk, który jest beniaminkiem tureckiej ekstraklasy, zajmuje w tabeli ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów.

W innym meczu tej kolejki Rizespor sensacyjnie wygrał na wyjeździe z wiceliderem Galatasaray Stambuł 4:3. Konrad Michalak zaliczył asystę przy decydującej bramce w doliczonym czasie gry. Były skrzydłowy Legii Warszawa czy Lechii Gdańsk pojawił się na boisku w 61. minucie meczu.

Klub Polaka odniósł bezcenną wygraną w walce o utrzymanie w tureckiej lidze. Awansował na 12. miejsce w tabeli, ale na dole jest dość „ciasno” i nad 18. miejscem, oznaczającym spadek, Rizespor ma aktualnie pięć punktów przewagi.