Wojciech Szczęsny został wybrany najlepszym bramkarzem minionego sezonu Serie A, a włoskie media zachwycają się jego formą. „Tuttosport” napisał, że Polak jest „gwarancją Juve” co potwierdzają statystyki. Według turyńskiego dziennika miał spory wkład w zdobycie dziewiątego z rzędu scudetto przez Juventus FC.

Szczęsny odebrał nagrodę dla najlepszego bramkarza włoskiej ekstraklasy i to wyróżnienie zdaje się nie być dziełem przypadku. „Tuttosport” zauważa, że do tej pory Polak był niedoceniany szczególnie na arenie międzynarodowej, a teraz może też powalczyć o miano najlepszego golkipera w Lidze Mistrzów. Choć jak przypomnieli włoscy dziennikarze, kadrowicz Jerzego Brzęczka już w grudniu powiedział, że jest nr. 1 na całym globie. Zrobił to w swoim stylu i z przymrożeniem oka. „Jestem najlepszym bramkarzem na świecie: kiedy byłem w Romie, Alisson, który jest obecnie uważany za najsilniejszego, był moim zastępcą, teraz Buffon, z pewnością najlepszy w historii, też jest moim zastępcą” – zgrywał się.

Jednak jak wskazują statystyki te słowa nie do końca powinny być odbierane jako żart. Trzy lata spędzone w Turynie pokazują, że Szczęsny wykonał kawał solidnej roboty. Najpierw przez pierwszy sezon był zmiennikiem Gianluigiego Buffona, później wskoczył między słupki bramki bianconerich i pozostał w roli podstawowego bramkarza do dziś. W tym sezonie zachwycał, a jego interwencje walnie przyczyniły się do zdobycia dziewiątego scudetto pod rząd. „Szczęsny był znakomity w starciu z Sassuolo, Lazio i Sampdorią, być może w najtrudniejszym momencie mistrzostw, skuteczny i w równej formie, zdolny zapewnić bezpieczeństwo całej drużynie” – napisał turyński dziennik.

Według statystyk Opta Polak ma najwięcej skutecznych parad wśród bramkarzy, którzy rozegrali co najmniej 20 meczów w Serie A, bo 74,4 proc., a na początku lipca dobił nawet do 80 proc. Później jednak Juventus stracił sporo bramek. „Tuttosport” podkreśla, że mimo 30 lat Szczęsny nieustannie pracuje nad doskonaleniem swojego warsztatu. W ostatnim czasie duży nacisk kładzie na wyjścia do piłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here