O transferze Tymoteusza Puchacza mówi się od kilku tygodni. Obrońca Lecha Poznań jest na celowniku 1. FC Union Berlin, a w niedziele zdradził na antenie Canal Plus, że jest już dogadany z Niemcami. Teraz porozumieć się muszą między sobą oba kluby.

Jeśli berlińczycy przekonają kierownictwo „Kolejorza” odpowiednią ofertą, to 22-latek latem stanie się zawodnikiem Unionu.

Puchacz już latem ubiegłego roku mógł przenieść się za naszą zachodnią granicę. Wtedy o usługi młodego, obiecującego lewego obrońcy „Kolejorza” starało się 1. FSV Mainz 05. Zawodnik nie był jednak zainteresowany odejściem do klubu tej klasy. Tym bardziej, że Lech przygotowywał się do gry w Lidze Europy.

Puchacz u szczytu formy był jesienią. W meczach ze Standarem Liege zaliczył w sumie trzy asysty. Wcześniej, bo w starciu dającym promocję do Ligi Europy przeciwko Charleroi FC, zdobył nawet bramkę i również zaliczył asystę. W tym momencie jest w nieco słabszej dyspozycji, ale mimo to skupia na sobie uwagę zagranicznych klubów i selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy, który umieścił go w szerokiej kadrze przed marcowym zgrupowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here