W kalendarzu FIFA przewidziano właśnie mecze reprezentacyjne, ale piłkarskie ligi w Stanach Zjednoczonych tradycyjnie idą swoim torem i, choć osłabieni nieobecnością powołanych zawodników, rozgrywają mecze. Jak wypadli Polacy?

FC Cincinnati, w którym występuje Przemysław Tytoń, jest jednym ze słabszych zespołów MLS. Tym razem klub Polaka przegrał 0:3 z Philadelphią Union. Były reprezentant Polski dzielnie trzymał się w pierwszej połowie i zaliczył kilka dobrych interwencji. W drugiej części skapitulował trzykrotnie, choć trudno za cokolwiek bramkarza winić. Pierwszy gol to samobój, drugi – perfekcyjne uderzenie z linii pola karnego, a trzeci – precyzyjny strzał głową z bliskiej odległości.

Napastnikiem Philadelphii jest Kacper Przybyłko. Tym razem nie polepszył swojego dorobku strzeleckiego, ale z ogólnego bilansu w tym sezonie może być zadowolony. W 13 meczach strzelił sześć goli i zanotował cztery asysty.

Bramkę na wagę punktu z liderem Konferencji Wschodniej Toronto FC mógł zdobyć Adam Buksa. Polak w 69. minucie podszedł do rzutu karnego, ale strzelił nad poprzeczką. Kilka minut wcześniej miał także dogodną sytuację w polu karnym. Po dośrodkowaniu z prawej strony wystarczyło tylko „dostawić” nogę. I owszem, Buksa dostawił, ale nie nastawił celownika i piłka poleciała obok słupka. Jego New England Revolution przegrało 0:1.

Zazwyczaj rezerwowym w Portland Timbers jest Jarosław Niezgoda. Tak było i tym razem. Polak pojawił się na boisku na ostatnie 12 minut. Jego drużyna pokonała Los Angeles Galaxy 6:3.

Przemysław Frankowski z powodu kontuzji nie pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Najwyraźniej polski skrzydłowy wraca do zdrowia, bo wszedł na ostatnie pół godziny w meczu ze Sportingiem Kansas City. Jego Chicago Fire przegrało 0:1.

Nieźle w rozgrywkach USL Championship (zaplecze MLS) radzi sobie Dariusz Formella. Były zawodnik m.in. Arki Gdynia czy Lecha Poznań strzelił dwa gole i dołożył asystę w meczu z rezerwami Portland Timbers (4:0). Za swój występ został wybrany do najlepszej jedenastki 15. kolejki USL.