Pięknie rozwija się na włoskiej ziemi Sebastian Walukiewicz. Środkowy obrońca przedłużył właśnie kontrakt z Cagliari Calcio do 2024 roku.

„Energia, moc, fizyczność. Czystość w interwencjach, umiejętność czytania gry i ustawiania się, umiejętność gry w powietrzu, zimna krew i temperament. To wszystko u Sebastiana Walukiewicza” – komplementuje 20-latka klub w oficjalnym komunikacie o przedłużeniu kontraktu.

Walukiewicz w tym sezonie jest pewnym punktem Cagliari. Zagrał dotychczas we wszystkich spotkaniach Serie A po 90 minut. W październiku zadebiutował też w reprezentacji Polski. Choć na razie jest jeszcze zmiennikiem któregoś z pary Glik – Bednarek, to niewykluczone, że do mistrzostw Europy wywalczy sobie miejsce w podstawowej jedenastce kadry.

Świetne występy we Włoszech sprawiły, że na Walukiewicza spoglądają już najlepsze kluby Starego Kontynentu. Mówi się o poważnym zaiteresowaniu ze strony Interu Mediolan, Chelsea, Manchesteru United czy Borussii Dortmund. Cagliari postanowiło więc czym prędzej przedłużyć kontrakt z Polakiem, by w niedługim czasie skasować za niego konkretne pieniądze.

Czytaj także: Walukiewicz na celowniku największych! Kluby Premier League wkraczają do gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here