Juventus FC poza kandydaturą Arkadiusza Milika rozpatruje też kilka innych wariantów, wśród nich jest Edin Dżeko. Bośniak jest też na celowniku Interu Mediolan, a z kolei Polak mógłby stać się alternatywą dla AS Romy po stracie napastnika. Sytuacja jest dość skomplikowana.

„Tuttosport” przypomniał, że kierownictwo „Juve” szuka napastnika o dobrych parametrach fizycznych, który dałyby więcej miejsca Cristiano Ronaldo i Poulo Dybali. Mocnym punktem na liście życzeń jest Arkadiusz Milik, który ma 186 cm wzrostu i waży 78 kg. Polak podobno ustalił już nawet warunki swojego kontraktu, ale dyrektor sportowy turyńczyków Fabio Paratici nie może porozumieć się z prezesem SSC Napoli Aurelio De Laurentisem, który oczekuje co najmniej 40 mln euro za zawodnika, z którym ma kontrakt ważny zaledwie jeszcze rok. Cena odstępnego może więc ostatecznie odstraszyć „Starą Damę”.

Dżeko do Juventusu, a co z Milikiem?

Ta szuka więc dalej. Alternatywą według „Tuttosport” ma być zaawansowany wiekowo, bo 34-letni napastnik AS Romy Edin Dżeko. Włoscy dziennikarze podają, że Bośniak jest wyższy od Polaka, ale też sporo starszy. Atutem w kontekście jego pozyskania byłaby znacznie niższa cena odstępnego. Z kolei to Milik jest tańszy w utrzymaniu. Z doniesień medialnych wynika, że przenosząc się do Juventusu zarabiałby 4,5 mln euro, z kolei Dżeko już w Romie dostaje 7,5 mln euro netto. Rzymianie rocznie razem z bonusami i podatkami wydają na niego ok. 14 mln euro. Co z resztą jest powodem, dla którego klub jest skłonny go sprzedać.

To nie koniec poszukiwań. W kręgu zainteresowań Juventusu są też Duvan Zapata oraz Raul Jimenez. Ten pierwszy jest etatowym snajperem Atalanty Bergamo i stanowi filar jej ofensywy. Drugi to wyceniany na 40 mln euro napastnik Wolverhampton. Według „Tuttosport” Anglicy chcą za 29-letniego Meksykanina 60 mln euro, więc sprowadzenie go wydaje się bardzo mało prawdopodobne.

Jeśli Juventus zdecydowałby się na kogoś innego a nie Milika, to ten może trafić na Stadio Olimpico. Jest jeden warunek – odejście Dżeko. Jedynym rozwiązaniem nie jest jego transfer do Turynu, bo mocne zainteresowanie wykazuje też Inter Mediolan. Roma chce za swojego napastnika 20 mln euro, a nerazzurri chcieli zainwestować 10 mln. Według calciomercato.com oba kluby powinny dojść do porozumienia po ustaleniu kwoty odstępnego na poziomie 15 mln.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here