Selekcjoner reprezentacji Włoch Roberto Mancini jest zakażony koronawirusem. Istnieje ryzyko, że zabraknie go na ławce w meczu przeciwko Polsce.

O pozytywnym teście na COVID-19 u Manciniego poinformowała Włoska Federacja Piłkarska. Jak dodano, selekcjoner przechodzi zakażenie bezobjawowo, czuje się dobrze, ale zgodnie z procedurami przebywa na izolacji w swoim domu w Rzymie.

Po najbliższym weekendzie zgrupowania rozpoczną reprezentacje narodowe. Na początku Manciniego na pewno zabraknie na treningach. W podobnej sytuacji przed październikowymi meczami był selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek. Ostatecznie opuścił jedynie początek zgrupowania, a na ławce pojawił się już w meczu z Finlandią.

Mecze w Lidze Narodów

W przypadku Manciniego, pojawienie się na zgrupowaniu uzależnione będzie od kolejnych wyników testu na koronawirusa. Czyli na ten moment niewiele wiadomo, wszak testy potrafią płatać różne figle.

Włosi mają rozpocząć zgrupowanie w najbliższą niedzielę, 8 listopada. Trzy dni później zagrają towarzysko z Estonią, a następnie w Lidze Narodów 15 listopada z Polską oraz 18 z Bośnią i Hercegowiną.

Aktualnie liderem grupy A Ligi Narodów jest Polska. Biało-czerwoni po czterech kolejkach mają na koncie 7 punktów. Oczko mniej zgromadziła Italia, a dwa mniej Holandia. Tabelę, z 2 pkt na koncie, zamyka Bośnia i Hercegowina.

Zobacz także: Powołania Brzęczka na listopadowe mecze. Są debiutanci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here