Polska Ekstraklasa ruszyła w miniony weekend, a Włosi cały czas czekają. Co prawda jest już terminarz wznowienia rozgrywek – pierwsze mecze Seria A zaplanowane zostały na 20. i 21. czerwca – ale nie ma planu otwarcia stadionów. Tymczasem nad Wisłą od 19 czerwca trybuny klubów najwyższej klasy rozgrywkowej, będą mogły przyjąć kibiców na co czwartym krzesełku.

Włoskie media i działacze podają Polskę jako przykład „odmrożenia” piłkarskich trybun. Dla mieszkańców słonecznej Italii mecze calcio to „najpiękniejsze show świata” – pisze „Corriere dello Sport”. Dziennikarze zaznaczają jednak, że to widowisko bez kibiców traci swój urok i sens. Głos w tej sprawie na spotkaniu zgromadzenia ligi podniósł prezydent Juventusu FC Andrea Agnelli.

– Oczekuję, że rząd częściowo otworzy stadiony w lipcu – powiedział podczas zgromadzenia Lega.

Włoskie media i działacze piłkarscy przypominają, że w wielu krajach Europy podchodzi się poważnie do otwarcia stadionów. Od Polski po Serbię, od Rosji po Hiszpanię – po podjęciu decyzji o wznowieniu rozgrywek, trwają prace nad wpuszczeniem kibiców na trybuny. 

„Corriere dello Sport” przypomina, że „mistrzostwa Polski – Ekstraklasa rozpoczęły się w piątek, a częściowo ponownie otworzą stadiony 19 czerwca”. Dalej Włoscy dziennikarze pokrótce opisali jak wygląda sytuacja nad Wisłą. Poinformowali, że polskie stadiony mogą być wypełniane do 25 proc. całkowitej ich pojemności. „Federacja osiągnęła porozumienie z premierem Mateuszem Morawieckim” – podał dziennik. Dalej „CdS” podaje, że małe ilości kibiców i nieuniknione ograniczenia: to pierwszy krok. Zaznaczono przy tym, że regulacje przyjęte w Polsce obejmują wprowadzenie konkretnych środków bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here