Tomasz Kupisz przeszedł z SSC Bari do US Salernitany na zasadzie wypożyczenia z możliwością wykupu. To jego dziesiąty klub we Włoszech.

Kupisz dołączył we wtorek do zespołu z Salerno prowadzonego przez Fabrizio Castorego. Obaj panowie mieli już okazję współpracować ze sobą w Cesenie FC oraz w zeszłym sezonie w Trapani Calcio.

„US Salernitana 1919 informuje, że osiągnęła porozumienie z S. SC Bari w sprawie czasowego przeniesienia z prawem do wykupu pomocnika urodzonego w 1990 roku Tomasza Kupisza” – czytamy w lakonicznym komunikacie, który pojawił się na oficjalnej stronie klubu.

Zdaje się, że Kupisz nie rozpakowuje nawet walizek. Od momentu kiedy we wrześniu 2013 roku trafił do Chievo Werona do dzisiaj zaliczył grę w dziewięciu zespołach we Włoszech. Z Werony przeniósł się do AS Cittadelli, później były Brescia Calcio, Novara Calcio, Cesena FC, Ascoli Calcio, AS Livorno, SSC Bari, Trapani Calcio, a teraz – dziesiąta – Salernitana, w której będzie mógł zadebiutować już za kilkanaście dni.

W trakcie siedmiu lat spędzonych w Italii Kupisz w sumie zaliczył 153 występy, zdobywając 16 bramek i 19-krotnie asystując. Ma za sobą też jeden mecz w Serie A, 11 w Serie C i kilka występów w pucharach (Coppa Italia, Coppa Serie C).

Pierwsze wyzwanie z nowym zespołem już 26. września. Na inaugurację Serie B podopieczni Castorego zmierzą się z Regginą Calcio. W nowym miejscu pracy nie zabraknie mu polskiego towarzystwa. W drużynie na wypożyczeniu z SS Lazio przebywa Patryk Dziczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here