Lepiej nie mógł rozpocząć przygody z ligą holenderską Paweł Bochniewicz. W debiucie w barwach Heerenveen Polak zdobył bramkę i tym samym ustalił wynik meczu przeciwko Willem II (2:0).

Dla Bochniewicza to nie pierwsza przygoda z zagranicznym klubem. Jako nastolatek trafił do Regginy, a stamtąd do Udinese Calcio. Do pierwszego składu jednak się nie przebił. Był wypożyczony również do hiszpańskiej Granady, gdzie grał w rezerwach.

Potem przez dwa lata przyszło mu grać na boiskach Ekstraklasy – w Górniku Zabrze. Był także regularnie powoływany przez Czesława Michniewicza do młodzieżowej reprezentacji Polski, a ostatnio przez Jerzego Brzęczka do seniorskiej. W kadrze jeszcze nie zadebiutował. Na ten moment wszystko wskazuje, że jest środkowym obrońcą nr 4 w reprezentacji – za Glikiem, Bednarkiem i Walukiewiczem.

Bochniewicz w jedenastce kolejki Eredivisie

10 września przeszedł do Heerenveen. Już dwa dni później wyszedł w podstawowym składzie w meczu przeciwko Willem II, a w 75. minucie wpisał się na listę strzelców. Gola strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Poniżej skrót spotkania, a gol Polaka od 09:15. Za ten występ został wybrany do najlepszej jedenastki 1. kolejki Eredivisie.

To nie jedyny były piłkarz Górnika Zabrze, który zabłysnął w minionej kolejce. W zestawieniu znalazł się także Georgios Giakoumakis, reprezentujący barwy VVV Venlo.

Najlepsza jedenastka 1. kolejki Eredivisie sezonu 2020/21.

Fot. YouTube/scHeerenveen/screen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here