Wojciech Szczęsny wyznał ostatnio, kto inspiruje go na treningach. Podstawowy bramkarz Juventusu FC wskazał na swojego kolegę z zespołu, a zarazem trzeciego golkipera zespołu Carlo Pinsogliego. „Carlo jest dla mnie przykładem, oglądałem go podczas treningów i miałem nadzieję, że uda mi się wnieść jego intensywność i pasję” – mówił podczas formatu „W domu Juve”.

„Żeby zostać mistrzem wybrałem przykład do naśladowania, wybrałem Carlo Pinsoglio. Widzę go każdego dnia na treningu, jest profesjonalistą. Zawsze powtarzałem sobie: ‚jeśli będę trenował z jego intensywnością i pasją’, może uda mi się stać się tak dobrym jak on. Tak też się stało, jestem pierwszym bramkarzem i to też jest moja zasługa. Jednak ważne jest, aby mieć idola, który powinien być wzorem do naśladowania” – odpowiedział na pytanie kibica Szczęsny podczas formatu „W domu z Juve”. Bohaterem odcinka był właśnie Carlo Pinsoglio.

Podczas programu padło również pytanie do Pinsoglio. „Przyjechałem do Juve, gdy miałem 10 lat. Do 19-20 roku życia trenowałem w sektorze młodzieżowym, a potem szedłem na wypożyczenia przez 7-8 lat, pomiędzy Serie B i Serie C. Potem, kiedy usłyszałem, że Szczęsny przyjeżdża do Juve, postanowiłem wrócić” – przyznał z uśmiechem.

W odpowiedziach obu bramkarzy trudno nie wyczuć sporej kurtuazji, ale to, że doceniają wzajemnie swoją obecność w zespole świadczy o dobrej atmosferze. Warto przypomnieć, że drugim bramkarzem Juve jest ikona klubu – Gianluigi Buffon.

Źródło: SkySportItalia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here