Zbigniew Boniek jest ikoną polskiej piłki, jednym z najwybitniejszych reprezentantów naszego kraju. Okazuje się, że poza swoimi osiągnięciami sportowymi może pochwalić się też korzeniami. Na Twitterze zdradził kim był jego dziadek, nie kryjąc przy tym wielkiej dumy.

„Zibi” jest legendą Widzewa Łódź dla którego rozegrał 172 spotkania i zdobył 50 bramek. Robił świetną promocję polskiej piłce we Włoszech grając w Juventusie FC i AS Romie, gdzie również był uznawany za gwiazdę. Ma za sobą wielką historię w reprezentacji, trzecie miejsce na mistrzostwach świata, 80 występów i 24 gole.

Poza wielkim dorobkiem piłkarskim, duma rozpiera go też z innego powodu. Okazuje się, że jego dziadek był jednym z tych Polaków, którzy z poświęceniem walczyli za ojczyznę. W rocznicę zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego „Zibi” postanowił zdradzić wielką rolę swojego przodka, jaką odegrał podczas tego wyniosłego, historycznego wydarzenia.

„Powstanie Wielkopolskie. Mój Dziadek-Andrzej Piechota zwycięsko bronił dworzec kolejowy w Nakle nad Notecią” – zdradził na Twitterze „Zibi”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here