Sięganie po rodzinne albumy i oglądanie zdjęć sprzed lat ma w sobie pewną magię, często jest źródłem niemałego zaskoczenia, humoru i kończy się szerokim uśmiechem na twarzy. Nie inaczej jest z publikowaniem zdjęć osób, które głęboko zakorzeniły się w świadomości społecznej. Kimś takim jest Zbigniew Boniek, ikona polskiego futbolu i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Furorę w sieci robi jego fotografia sprzed kilkudziesięciu lat, opublikowana teraz przez dziennikarza sportowego Mateusza Święcickiego.

Ta fotografia wywołała uśmiech na niejednej twarzy. Mateusz Święcicki postanowił pokazać światu zdjęcie, na którym widać Zbigniewa Bońka w nieprawdopodobnej „stylówce” – olbrzymia mucha i rozczochrana czupryna – tak w skrócie można opisać obliczę „Zibiego” z balu piłkarza w Sali Kongresowej w 1979 roku.

Tomaszewski chce, żeby Szczęsny zakończył reprezentacyjną karierę

Opublikowane zdjęcie wywołało niemały entuzjazm internautów. „Mucha większa niż u Rosiewicza” – napisał jeden z nich. „Ale mucha! Na dziko” – dodał drugi. Innym przypomina Fryderyka Chopina, Mikołaja Kopernika, a nawet znanego brytyjskiego wokalistę. „2 lata przed stanem wojennym, a oni Jaggera zapraszają na galę. Mieli rozmach” – zażartował kolejny.

Zbigniew Boniek o lockdownie w polskiej piłce

Fanom publikacja zdjęcia sprzed lat zdecydowanie przypadła do gustu i domagają się kolejnych takich niespodzianek. „Proszę poszukać jeszcze, zdjęć z gali 1976 – odkrycia roku Boniek/Terlecki, Trener Jezierski i piłkarz Maszczyk” – zażyczył sobie jeden z internautów. „Coś fantastycznego te zdjęcia archiwalne. Brawo Panie Mati” – podziękował następny.

Robert Lewandowski mocno krytykowany za apel o maseczkach

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here