Piotr Zieliński jest ostatnio w znakomitej formie. Rozgrywa najlepszy sezon w Serie A, a podobnymi statystykami jak Polak może pochwalić się zaledwie dwóch pomocników w lidze włoskiej!

O ogromnym talencie Zielińskiego mówi się od lat. Pomocnik Napoli nie uwalniał jednak w pełni swojego potencjału, a dobre spotkania często przeplatał słabymi.

A nawet, gdy grał dobrze, to wielu zarzucało mu jedno: brakuje bramek i asyst.

W tym sezonie ewidentnie się pozmieniało. Zieliński już notuje pod względem liczb najlepszy sezon w karierze. Ostatnio zaliczył piękną asystę w meczu z Milanem (1:0), a kolejkę wcześniej dwa decydujące podania z Bolonią (3:1).

Gole i asysty Zielińskiego

W sumie po 24 rozegranych meczach Zieliński ma na koncie sześć goli i sześć asyst. Warto dodać, że na początku sezonu przechodził zakażenie koronawirusem, przez co opuścił dwa spotkania, a w kilku kolejnych wchodził jedynie na końcówki.

Jak zauważa oficjalny profil SSC Napoli, Zieliński jest jednym z zaledwie trzech pomocników w Serie A, którzy zdobyli co najmniej sześć bramek i dołożyli drugie tyle asyst. Poza Polakiem są to Henrich Mchitarjan z AS Roma oraz Sergej Milinković-Savić z Lazio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here