Jakub Żubrowski z Korony Kielce wydał specjalne oświadczenie po meczu z Piastem Gliwice. W ironiczny sposób odpisał mu młodzieżowy reprezentant Polski i zawodnik Liverpoolu, Kamil Grabara.

W piątkowym meczu Ekstraklasy walcząca o utrzymanie Korona od 14. minuty prowadziła z Piastem 1:0. Chwilę potem z boiska wyleciał zawodnik Kielczan, Jakub Żubrowski. W odstępie zaledwie pięciu minut dostał dwie żółte kartki – obie za głupie, niepotrzebne faule.

Grająca ponad godzinę w osłabieniu Korona nie utrzymała wyniku. Ostatecznie przegrała 1:2. Winnym porażki okrzyknięto właśnie Żubrowskiego, a w internecie pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy pod jego adresem. Łącznie z wulgarnymi. Piłkarz postanowił publicznie zareagować.

Oświadczenie Żubrowskiego

„Łatwo jest zabierać głos kiedy idzie, kiedy się wygrywa, kiedy gra się dobrze. Trzeba też potrafić wziąć na klatę sytuację odwrotną.

Wiadomo, jest to trochę jak wróżenie z fusów, ale mam takie przekonanie, że gdyby nie moje zachowanie to wygralibyśmy ten mecz. Nie potrafię wyjaśnić czy usprawiedliwić tych dwóch zagrań. Złe wybory, zły timing i konsekwencje spadły na drużynę. Przyszła porażka więc szuka się winnych i jak najbardziej tę winę należy przypisywać mnie. Rozumiem rozgoryczenie i rozczarowanie wielu kibiców, ale uwierzcie mi – w tych odczuciach stoję z wami w jednym rzędzie.

Natomiast obelgi, wyzwiska, przypisywanie najgorszych intencji czy braku chęci to już jest coś, na co się nie mogę zgodzić. Szkoda mi nawet czasu i energii na czytanie czy komentowanie tego, chociaż odciąć się całkowicie nie mogę „dzięki” social mediom” – napisał Żubrowski (pełna treść w zamieszczonym tweecie).

Odpowiedź Grabary

Na oświadczenie zareagował Kamil Grabara, bramkarz Liverpoolu, przebywający aktualnie na wypożyczeniu w Huddersfield Town.

Grabara słynie z tego, że nie gryzie się w język, wali prosto z mostu, wbija szpile, choć czasami też przesadza. Nie inaczej było tym razem.

„Jeśli po każdej porażce będziecie musieli w Koronie pisać sprawozdanie, to część drużyny zostanie etatowymi poetami” – skomentował ironicznie oświadczenie Żubrowskiego Grabara.

Fot. Instagram/kamil_grabara1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here