Brighton & Hove Albion skraca wypożyczenie Michała Karbownika. Reprezentant Polski przenosi się do Premier League już tej zimy – informuje Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego”.

Angielski klub kupił Karbownika w letnim oknie transferowym, ale od razu wypożyczył na rok z powrotem do Legii Warszawa. Z zastrzeżeniem, że zimą będzie mógł wypożyczenie skrócić za dodatkową opłatą (ok. 1 mln euro).

Okazuje się, że z tej możliwości Brighton skorzystało. Niedawno pojawiła się plotka, że Anglicy wezmą Karbownika już teraz, ale na najbliższe pół roku wypożyczą do Anderlechtu, by ogrywał się w lidze belgijskiej, zamiast w Ekstraklasie.

Według informacji podanych przez „Przegląd Sportowy”, to już nieaktualne. Karbownik ma trenować z pierwszą drużyną Brighton i walczyć o grę w Premier League.

Decyzja musiała zapaść w ostatnich dniach. W przeciwnym razie Karbownik nie jechałby na obóz przygotowawczy z Legią, a trener Czesław Michniewicz nie wiązałby z piłkarzem nadziei na rundę wiosenną. Samo Brighton zaś, gdyby od początku rozważało skrócenie wypożyczenia, ściągnęłoby Karbownika na początku stycznia, tak jak Jakuba Modera z Lecha Poznań.

Brighton zajmuje aktualnie 17. miejsce – ostatnie „bezpieczne” – w Premier League. Na zwycięstwo czeka od 21 listopada 2020 roku. Po 18 rozegranych spotkaniach na koncie ma 14 punktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here